Nikt z nas nie jest samotną wyspą…
Lipiec 2010. Barcelona. Budynek szkoły księży salezjanów. Przez wakacje miejsce to mniej przypominało szkołę, więcej hotel dla wielu przybywających tam
Czytaj dalejLipiec 2010. Barcelona. Budynek szkoły księży salezjanów. Przez wakacje miejsce to mniej przypominało szkołę, więcej hotel dla wielu przybywających tam
Czytaj dalejByłem dziś w autobusie świadkiem dość ciekawej rozmowy. Obok siebie siedziało dwóch starszych panów – najwyraźniej nie byli ze sobą
Czytaj dalejKiedy byłem w domu ostatnio, mój siostrzeniec był tak mały, że ledwo poruszał palcami u rączek. Teraz już nie tylko
Czytaj dalejPo czternastu godzinach i dziesięciu minutach spędzonych w cieplutkim przedziale pospiesznego, wczoraj nad ranem wysiadłem na dworcu w Sławnie. Jak
Czytaj dalejJutro już 31 stycznia. Pierwszy miesiąc 2014 roku za nami. Właśnie tego dnia w pijarskim Zakonie wspominamy moment, w którym
Czytaj dalejTrzecioklasiści zaczęli już dopytywać o dzień, w którym przeżywać będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej. Ta już niedługo – w
Czytaj dalejLubię sobie czasem w niedzielne popołudnia wyjechać na miasto. Spacerując po centrum często zdarza mi się zbłądzić do jakiegoś kościoła.
Czytaj dalejTrochę zamętu zasiałem ostatnio w głowach trzecioklasistów. Zapytałem o to, który dzień jest pierwszym dniem tygodnia. Oczywiście, wszyscy bez większego
Czytaj dalej