Sami (I) …
,,W obliczu śmierci nie ma bohaterów, w obliczu śmierci każdy z nas jest sam.” Pomyślicie pewnie, że to cytat z
Czytaj dalej,,W obliczu śmierci nie ma bohaterów, w obliczu śmierci każdy z nas jest sam.” Pomyślicie pewnie, że to cytat z
Czytaj dalejJak się wchodzi do kościoła, to trzeba zdjąć czapkę, ale nigdy głowę. Gilbert Chesterton
Czytaj dalejW pewnej parafii jednej z diecezji znów wybuchł jakiś skandal. Czytam o tym na jednym z portali. Ksiądz coś powiedział,
Czytaj dalejApostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko…
Czytaj dalejKsiążka, przez którą nie przespałem dzisiejszej nocy. Każdemu polecam…
Czytaj dalej,,Oto Twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić…” To wyrwane z kontekstu zdanie z dzisiejszej Ewangelii niech nam posłuży
Czytaj dalejWłaśnie wróciłem z cmentarza. Lubię cmentarze… Zawsze lubiłem, choć słyszałem niedawno, że ponoć nie wolno – bez ważnej przyczyny –
Czytaj dalejKilka dni temu pan Jurek (czytaj: nasza przykościelna ,,złota rączka”) wywiesił przy naszej bramie nowy ewangelizacyjny plakat. Tym razem na
Czytaj dalej