Noc szeroko otwartych serc…
W parafii, gdzie obecnie pracuję, jest taki zwyczaj, że po błogosławieństwie kończącym Pasterkę (tradycyjnie sprawowaną o 24.oo) każdy z księży
Czytaj dalejW parafii, gdzie obecnie pracuję, jest taki zwyczaj, że po błogosławieństwie kończącym Pasterkę (tradycyjnie sprawowaną o 24.oo) każdy z księży
Czytaj dalejBłogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Klęcząc przed szopką będę pamiętał w modlitwie
Czytaj dalejZ czasów mojego nowicjatu pamiętam taką scenę, kiedy to jeden z moich współlokatorów przyniósł do pokoju kubek z kawą i
Czytaj dalejNasze kościoły przeżywają w te dni prawdziwą inwazję aniołów. Generalnie, trzeba by się z tego cieszyć, ale raczej cieszyć się
Czytaj dalejZnów słyszeliśmy dziś w kościołach tekst o Zwiastowaniu Maryi. Jest to jeden z tych fragmentów Ewangelii, które bez wątpienia pojawiają
Czytaj dalejCzas iście błogosławiony… Za mną pięciodniowe rekolekcje. W ciszy, w samotności. W miejscu dalekim od codziennego zgiełku i pośpiechu. Z
Czytaj dalejCałkiem niedawno uświadomiłem sobie, jak wiele katechez, rekolekcji, konferencji i nauk wygłosiłem w ostatnim czasie. Kazania w kościołach, konferencje dla
Czytaj dalejPiszę tutaj czasem (często???) o osobach i rzeczach, które zaskakują mnie negatywnie. Trudno nie pisać, skoro tego wokół całkiem sporo.
Czytaj dalej