Ku refleksji…
Z wczorajszego kazania mojego Współbrata: ,,To, że chodzisz do kościoła jeszcze nie oznacza, że jesteś katolikiem. Tak samo jak to,
Czytaj dalejZ wczorajszego kazania mojego Współbrata: ,,To, że chodzisz do kościoła jeszcze nie oznacza, że jesteś katolikiem. Tak samo jak to,
Czytaj dalejO lenistwie, Bożej hojności i parasolu…
Czytaj dalejLubię sobie czasem, krążąc po Krakowie, wejść do jakiegoś napotkanego po drodze kościoła. Na szczęście kościoły są u nas raczej
Czytaj dalejW jednym z poprzednich wpisów wspomniałem, że grzechy czasem łączą się ze sobą i występują w różnych konfiguracjach. I na
Czytaj dalejCiekawą myśl podsunął mi niedawno jeden z krakowskich rekolekcjonistów. Snując przy obiedzie rozważania na temat naszej ludzkiej skłonności do zła,
Czytaj dalejCo widzimy, kiedy patrzymy na krzyż, do którego Jezus został przybity? Kontemplujemy znak nieskończonej miłości Boga do każdego z nas
Czytaj dalejDwa obrazki z życia wzięte. Pierwszy zasłyszany dwa dni temu od mojego Współbrata, drugi mój, doświadczyłem tego na własnej skórze.
Czytaj dalej