Nie wstydzę się Jezusa… – ale czy rzeczywiście?
Dziś rano wyjechałem z Lichenia. Pięknie tam było i dobrze, ale co dobre, szybko się kończy. Po południu zakotwiczyłem w
Czytaj dalejDziś rano wyjechałem z Lichenia. Pięknie tam było i dobrze, ale co dobre, szybko się kończy. Po południu zakotwiczyłem w
Czytaj dalejMiałem się nie zachwycać ogromną licheńską bazyliką, ale … nie potrafię. Oczywiście, najpiękniejsza i najważniejsza jest w niej Ta, Która
Czytaj dalejNie da się ukryć – pustynia jest człowiekowi bardzo potrzebna. Potrzeba nam czasu na samotność, na – jak mówił klasyk
Czytaj dalej<<Jezus podążył w strony Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną,
Czytaj dalejW największej terytorialnie diecezji w Polsce (koszalińsko – kołobrzeskiej), w największej liczebnie parafii (pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku) przewodniczyłem
Czytaj dalejKilka tygodni temu głośno zrobiło się – i to nie tylko w świecie katolickich mediów – o pewnym egzorcyście z
Czytaj dalejSą takie miejsca, które mnie odstraszają i do których powracam bardzo niechętnie. Zwykle to nie same miejsca są temu winne,
Czytaj dalejNa bazie dzisiejszej Ewangelii można by przygotować całkiem niezłe rekolekcje. Wszystko jedno dla kogo. Może dla kleryków i dla księży…
Czytaj dalej