W klimatach Bożego Narodzenia…
Choinka już w domu pięknie przystrojona I karp na stole już czeka. Stajemy więc razem, łamiemy opłatek. Na sianku widzimy
Czytaj dalejChoinka już w domu pięknie przystrojona I karp na stole już czeka. Stajemy więc razem, łamiemy opłatek. Na sianku widzimy
Czytaj dalejCzas kolędy w pełni. Jeszcze tylko… eh, nie będę pisał, by nie denerwować tych księży, którzy kolędę kończą w połowie
Czytaj dalejBiorę do ręki mój kalendarz z poprzedniego roku. Powoli przerzucam kolejne kartki, próbując wyłowić choć trochę najważniejszych wydarzeń. Oto niektóre
Czytaj dalejNiech Nowy 2014 Rok będzie dla Was wszystkich czasem łaski. Życzę Wam, by Pan błogosławił wszystkim Waszym dobrym zamiarom i
Czytaj dalejBardzo lubię ten poświąteczny czas. Z jednej strony pewnie dlatego, że ciągle jeszcze wszyscy żyjemy klimatem Bożego Narodzenia, śpiewamy kolędy,
Czytaj dalejDziś oddaję głos papieżowi Franciszkowi. Francesca Ambrogetti i Sergio Rubin w książce pt. Jezuita stawiają ówczesnemu kardynałowi Bergoglio pytanie: Czym
Czytaj dalejKiedyś – kilka dni po beatyfikacji Jana Pawła II – ukazał się w jednej z lokalnych gazet wywiad z pewnym
Czytaj dalej„… Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb Biblijny, najtkliwsze przekazując
Czytaj dalej