Kamień z serca…

Wiele już razy w moim kapłańskim życiu przekonałem się o tym, że gdy pozwala się ludziom o coś księdza pytać, to często pojawiają się pytania o sprawy związane ze spowiedzią. Tak było na rekolekcjach, które swego czasu prowadziłem w naszym pijarskim Seminarium. Tak było w czasie dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania na Wieczystej. Tak było w wielu innych miejscach i sytuacjach.

Mam czasem wrażenie, że o spowiedzi nigdy dość. Każdy z nas przeżywa ten sakrament po swojemu, każdy z nas inaczej się do niego przygotowuje, każdy z nas może mieć w związku z tym swoje własne rozterki i pytania. Takie nasze prawo.

Właśnie odłożyłem na półkę książkę, która – w temacie spowiedzi właśnie – otworzyła mi oczy na kilka ważnych kwestii. Choć sam spowiadam się od trzydziestu dwóch lat i innych spowiadam od dwunastu, ciągle widzę, jak ważna jest formacja dotycząca dobrego przygotowania się i sprawowania tego sakramentu.

Polecam Wam tę książkę. To krótkie wywiady z ponad dwudziestoma spowiednikami. Każdy z nich coś do dyskusji o spowiedzi wnosi. Każdy z nich dzieli się swoim penitencko – spowiedniczym doświadczeniem. Myślę, że znajdziecie tutaj odpowiedzi na wiele Waszych pytań i wątpliwości.

,,Kamień z serca”  gorąco polecam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.