Mała trzódka św. Kalasancjusza…

Kilka dni temu przeżywaliśmy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się m.in. o ponad 33 tysiącach osób konsekrowanych, posługujących w Polsce. A jak wyglądają statystyki, jeśli chodzi o Zakon Pijarów?

Pijarzy posługują obecnie w 40 krajach świata. Jest nas 1328 zakonników (kapłanów i braci), prowadzimy na całym świecie 200 szkół, 176 parafii i kościołów rektoralnych oraz 419 dzieł edukacji nieformalnej, takich jak świetlice dla dzieci, stowarzyszenia czy fundacje.

Polską Prowincję Zakonu Pijarów tworzy obecnie 105 zakonników po ślubach wieczystych (4 braci i 101 kapłanów), 11 kleryków i 4 nowicjuszy. Prowadzimy szkoły w siedmiu miastach: w Elblągu, Poznaniu, Łowiczu, Warszawie, Bolesławcu, Katowicach i Krakowie. Ponadto posługujemy w 11 kościołach parafialnych lub rektoralnych.

Jesteśmy obecni w 13 miejscowościach w Polsce: Bolszewo k. Wejherowa, Elbląg, Poznań, Łowicz, Warszawa, Bolesławiec, Katowice, Jelenia Góra, Kraków, Rzeszów, Sierosławice k. Krakowa, Hebdów k. Nowego Brzeska oraz Łapsze Niżne na Spiszu. Poza tym w skład Polskiej Prowincji wchodzą także trzy domu na Białorusi, jeden dom na Ukrainie oraz jeden w Czechach.

Więcej informacji o Zakonie Pijarów, o naszym Założycielu i charyzmacie na www.pijarzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.