Mija tydzień…

Dziś mija tydzień od momentu rozpoczęcia tegorocznego przednowicjatu w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Dnia 27 lipca czterech młodych, którzy do tej pory poznawali pijarów raczej na odległość, dołączyło do naszej Wspólnoty i rozpoczęło pierwszy etap swojej formacji zakonnej.

Z biskupem Janem Zającem

        –  z biskupem Janem Zającem –

Jeszcze przez trzy tygodnie – do uroczystości św. Józefa Kalasancjusza czyli do 25 sierpnia – będą wraz z nami tworzyć wspólnotę. Będą przyglądać się naszemu życiu, poznawać osobę Założyciela, jego dzieło, charyzmat i historię naszego Zakonu. A nade wszystko będą pogłębiać swoją osobistą relację z Jezusem i szukać odpowiedzi na pytania dotyczące życiowego powołania.

Pierwszy tydzień już za nami. Przez ten czas udało nam się zainteresować tematem i poprosić o modlitwę całkiem sporą ilość osób: m. in. parafian z Wieczystej i z Rakowic, biskupa Jana (na zdjęciu) i wielu innych. O modlitwę za naszych Przednowicjuszy proszę i Ciebie.

Jako ojciec duchowny i formator Seminarium chcę podzielić się z Tobą odpowiedzialnością za powołanie tych czterech młodych odważnych. Niech tej naszej wspólnej modlitwy za nich nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.