Misje parafialne – dzień II

Dziś w czasie Misji św. mówiłem o pięknie powołania do bycia kobietą i powołania do bycia mężczyzną. Poniżej krótki fragment dzisiejszej nauki:

(…)
Każdy człowiek – i kobieta i mężczyzna – otrzymał od Boga nie tylko to piękne powołanie,
ale otrzymał od Boga także szczególne zadania. I dziś przy tych zadaniach chcemy się zatrzymać. Chcę, byśmy właśnie dzisiaj zastanowili się nad tym, czego Bóg dzisiaj oczekuje od kobiet i od mężczyzn, czego oczekuje od Was. Do czego drogie Panie i drodzy Panowie jesteście dziś potrzebni Jezusowi. Nad tym się dzisiaj zastanowimy i już teraz chcę Wam powiedzieć, że Pan Bóg ma co do nas wielkie oczekiwania. Chce się Wami posługiwać – tak jak posługuje się kapłanami – w dziele zbawiania świata.

Spójrzmy na Maryję. Zanim wyśpiewała piękny hymn uwielbienia, zaczynający się od słów ,,Wielbi dusza moja Pana” Archanioł Gabriel przy zwiastowaniu powiedział Maryi, że Ona jest Bogu potrzebna. Powiedział Jej, że Bóg ma dla Niej bardzo konkretny plan, konkretną misję. Ona jeszcze wtedy nie wiedziała i do końca nie rozumiała, na czym ten plan ma polegać. Ta młoda, kilkunastoletnia dziewczyna nie wiedziała jeszcze, jak wielkie zadanie Bóg dla Niej przygotował. Ale już wtedy Anioł zapewnił Ją, że jest Bogu potrzebna.

Moi Drodzy, to samo, co kiedyś Archanioł Gabriel powiedział do Maryi, Bóg nieustannie powtarza dzisiaj do nas: ,,Kobieto, jesteś mi potrzebna / Mężczyzno, jesteś mi potrzebny. Nie stworzyłem Cię przez przypadek. Twoje narodziny i Twoje życie nie są przypadkowe. Bardzo dokładnie to wszystko zaplanowałem. Ja, Bóg, chociaż jestem Wszechmogący, potrzebuję Ciebie. Potrzebuję Ciebie, bo wiem, że nikt nigdy przed Tobą, ani nikt nigdy po Tobie, nie zrobi tego, co na tym świecie Ty masz zrobić.”

(…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.