Na pamiątkę tamtego..

Dziś przypada kolejna rocznica zatonięcia okrętu Le Joola, na pokładzie którego do Dakaru płynęło m.in. pięciu kandydatów do naszego Zakonu. Płynęli tam, by rozpocząć swoją formację w pijarskim przednowicjacie. Na pamiątkę tamtego tragicznego wydarzenia (26 września 2002 r.) kilka lat temu o. Generał ustanowił 26 września dniem szczególnej modlitwy za młodych pijarów, będących obecnie w formacji początkowej.

W bieżącym roku formację pijarską w różnych częściach świata (pijarzy posługują już w ponad 40 krajach) rozpoczęło 169 aspirantów bądź przednowicjuszy oraz 66 nowicjuszy. Kolejnych 295 kleryków i braci po raz pierwszy złożyło lub odnowiło śluby czasowe. 51 zakonników złożyło w tym roku profesję uroczystą lub przyjęło sakrament święceń diakonatu bądź prezbiteratu.

Jak napisał w specjalnym liście o. Generał Pedro Aguado: ,,Każdy z nich to inna i wyjątkowa historia życia, ale każdy z nich wstąpił do Szkół Pobożnych poruszony miłością Bożą i wezwany do realizacji tego samego marzenia i zadania: integralnego wychowania dzieci i młodzieży, szczególnie tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Prośmy naszego Pana, by obdarzył ich wspaniałym darem wierności temu powołaniu i pobudził ich do hojnego oddania swojego życia jedynemu Panu.”

Będziemy wdzięczni na Twoją modlitwę w intencji naszych młodszych Współbraci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.