O Judaszu inaczej…

Judasz – to imię zna chyba każdy. I wcale nie kojarzymy go od razu z wizjerem w drzwiach. Pierwsze skojarzenie to mroczna postać jednego z apostołów.

Bohater tragiczny, zły, zdrajca. I do tego jeszcze samobójca. Nic dziwnego, że nie chcemy mieć z tą postacią nic wspólnego. Ale – z drugiej strony – przecież Jezus wiedział, czego się można po nim spodziewać, a mimo to dołączył go do grona Dwunastu.

Kim tak naprawdę był i jak wyglądało jego życie przed powołaniem? Gdzie po raz pierwszy spotkał Jezusa i jak został przyjęty w gronie Apostołów? Czy zdrada Jezusa to rzeczywiście jego świadoma i dobrowolna decyzja? A może ktoś go zmusił, a nawet zaszantażował? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Wiele tych pytań. Gdzie szukać odpowiedzi? Oczywiście w Słowie Bożym i w mądrych opracowaniach ludzi znających się na rzeczy. Ja dziś chcę Wam polecić książkę Władysława Sałackiego pt. O Judaszu inaczej. Nie jest to jakieś naukowe dzieło. Nie jest to też egzegeza tekstów biblijnych. Książka ta to ciekawie napisana opowieść o człowieku imieniem Judasz, który po spotkaniu z żywym Jezusem stopniowo zmienia swoje życie. Każda strona książki uzmysławia nam to, jak bardzo Judasz jest nam bliski.

Zdjęcie z pixabay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.