Po rekolekcjach już tylko wspomnienia…


W naszym pijarskim Wyższym Seminarium Duchownym zakończyły się właśnie kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe.

Tym razem gościliśmy dziewięciu młodych, którzy przyjechali do nas z różnych zakątków Polski: Kacper z Koszalina, Mateusz i Gabriel ze Słupska, Mateusz z Warszawy, Jakub ze Skawiny, Michał z Przemyśla, Mateusz z Nowego Sącza oraz Mateusz i Bartłomiej z ok. Zakopanego. Jedna trzecia tej grupy to reprezentacja mojej rodzinnej koszalińsko – kołobrzeskiej diecezji.

Delegacja z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej: Kacper, Gabriel i Mateusz

Rekolekcje są czasem zatrzymania się w codziennym zabieganiu. Nie inaczej było tym razem. Wspólnie zatrzymaliśmy się przy temacie modlitwy. Zastanawialiśmy się na tym, dlaczego modlitwa winna być w naszym życiu najwyższą wartością.

Obok modlitwy brewiarzowej, Eucharystii i kilku konferencji był też czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, na pochylanie się nas Słowem Bożym i na dzielenie się swoją wiarą. Uczestnicy mieli wiele okazji także do spotkań i rozmów z klerykami, co pozostawiło w nich nader miłe wspomnienia.

Bez wątpienia był to czas wyjątkowy. Panu Bogu już za niego dziękowaliśmy. Teraz chcę podziękować tym wszystkim, którzy w tym czasie wspierali nas swoją modlitwą. Dziękujemy… 😉

Już dziś zapraszam młodzież męską (od 16 roku życia) na nasze kolejne rekolekcje:

15 – 17 listopada – Nowicjat Zakonu Pijarów w Rzeszowie
29 listopada – 1 grudnia – pijarskie Seminarium w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.