Takich Ludzi nie spotyka się co dzień…

Niedawno rozpoczęła dziewięćdziesiąty szósty rok życia. Doktor nauk medycznych. Profesor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od piętnastego roku życia harcerka. Więzień obozu koncentracyjnego w Ravensbruck. Bliska przyjaciółka ks. Karola Wojtyły i Jana Pawła II. Obecna przy Jego śmierci.

Przez prawie sześćdziesiąt lat prowadząca poradnie rodzinne. Do dziś mocno zaangażowana w pro – life. Autorka wielu książek i artykułów poświęconych życiu i rodzinie. Nagrodzona kilkunastoma orderami, odznaczeniami i nagrodami. Członek m. in. Papieskiej Rady ds. Rodziny, Papieskiej Akademii Życia i Katolickiego Stowarzyszenia dziennikarzy. To właśnie o niej pisał ks. Karol Wojtyła do o. Pio, prosząc o modlitwę za ciężko chorą matkę czwórki małych dzieci.

Słowo podziękowania p. Tomasza, organizatora spotkania

Doktor Wanda Półtawska. Jest jedną z tych osób, których życiorysem można by obdzielić kilka, jeśli nie kilkanaście innych osób. Postać bez wątpienia wyjątkowa. Wyjątkowa także przez to, że ciągle podróżuje i ciągle spotyka się z ludźmi, by przekazywać jakże aktualną dzisiaj naukę Jana Pawła II na temat rodziny i ochrony życia. Mieszka w Krakowie. W samym sercu tego miasta. Z okiem widzi krakowski Rynek.

Dziś – już po raz kolejny – gościła w domu zaprzyjaźnionej rodziny z Wieczystej. Tym razem z prelekcją nt. kobiecości i roli kobiety w dzisiejszym świecie. Ostatnie – jeszcze przed wakacjami – spotkanie było o mężczyznach. Trochę się wtedy o sobie dowiedziałem. Dziś było o kobietach. Też poszedłem… Wszak kobieta to tajemnica niezgłębiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.