W drodze na Spotkanie Młodzieży Pijarskiej…

Już od lat – zawsze w październiku – pijarzy organizują w Krakowie Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Każdego roku – oprócz czasu pandemii – gromadzi ono setki młodych ludzi z Polski i nie tylko, którzy w jakiś sposób (głównie poprzez nasze szkoły i parafie) czują się związani z pijarami i chcą ten związek potrzymywać. Można powiedzieć, że październikowe SMP (organizowanie przede wszystkim dla licealistów) ma już swoją markę i jest w naszych środowiskach bardzo mocno rozpoznawalne.

W tym roku – idąc tropem październikowych spotkań – jako Prowincja postanowiliśmy zorganizować coś takiego również dla uczniów ze szkół podstawowych. I właśnie od wczoraj takie Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Szkół Podstawowych (klas 6-8) odbywa się w stolicy. Na Wieczystej dbamy o to, by w naszych ogólnoprowincjalnych akcjach brali udział reprezentanci naszej parafii, więc i tym razem uzbierała się całkiem spora grupka (17 osób).

SMP to przede wszystkim czas integracji i poznawania nowych ludzi, czas wspólnej radości i zabawy. Ale to także czas modlitwy i refleksji, adoracji, codziennej Eucharystii i okazji do spowiedzi. I to wszystko tutaj jest. Jest równowaga, dzięki której mamy tu naprawdę wspaniałą wakacyjną atmosferę.

Wszystko wskazuje na to, że wakacyjne SMP dla uczniów szkół podstawowych na stałe wpisze się w nasze pijarskie kalendarium wydarzeń dla dzieci i młodzieży.

A dziś w programie SMP m.in. wizyta w Łazienkach Królewskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.