Zaadoptuj…

Odkąd jestem księdzem, jeszcze bardziej dostrzegam potrzebę modlitwy za kapłanów. Pewnie dlatego, że z własnego doświadczenia wiem, na co człowieka stać. A może też dlatego, że jako ksiądz wiem więcej o innych księżach.

Tak czy inaczej nie tylko sam modlę się za kapłanów, ale też przy bardzo wielu różnych okazjach proszę innych o modlitwę za księży.

Kiedyś, gdy pewną osobę poprosiłem o taką modlitwę za kilku księży, ona szeroko otworzyła oczy i zastrzeliła mnie pytaniem: To ci księża mają jakieś problemy?

Nie – odpowiedziałem. Mamy się modlić za księży nie dlatego, że mają jakieś problemy, ale dlatego, że to my będziemy mieli problem, kiedy księży nie będzie.

 

4 komentarze do “Zaadoptuj…

 • 22 listopada 2013 o 10:31 am
  Permalink

  Ja codziennie modlę się za kapłanów. Za ojca również 🙂

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2013 o 9:54 pm
  Permalink

  Ja właśnie w ramach akacji DDAK zaadoptowałam na stałę mojego ukochanego Kapłana, które zmienia moje życie i prowadzi mnie coraz bliżej Pana.
  Modle się za Was kapłani!

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2013 o 11:50 pm
  Permalink

  Księże,dobrze ,że ksiądz tą akcję propaguję.Ja sama dosyć nie dawno adoptowałam księży (3) w tym jednego na stałe.Już widzę dobre strony tego zobowiązania,bo gdyby nie to,to w ostatnim czasie,bym się w ogóle nie modliła.Ten fakt był motywacją.Postanowiłam adoptować księży,bo od dawna zastanawiałam się jak mogę się odwdzięczyć za to co dla mnie zrobili.Modlitwa chyba jest najlepszym sposobem.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2013 o 6:00 pm
  Permalink

  Cieszę sie że możemy modlić sie za kapłanów którzy są Apostołami naszych dusz.Panie błogosław wszystkim kapłanom i siostrom zakonnym,Ojcu Św.Franciszkowi….JEZU UFAM TOBIE

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.