Zostań naszym Przyjacielem…

W niedzielnym tekście wspomniałem o moich Współbraciach misjonarzach, którzy odpowiadając na potrzeby dzisiejszego świata zdecydowali się wyjechać poza granice Ojczyzny, by w różnych zakątkach świata głosić Ewangelię i dawać świadectwo o Jezusie. Polska Prowincja Zakonu Pijarów może się pochwalić i poszczycić aż dziewięcioma pijarami posługującymi w następujących krajach: Kanada, Boliwia, Japonia, Kamerun, Chiny i Chile.

Piszę dziś o tym, by zainteresować Was pewnym tematem. Otóż, od kilkunastu lat działa w naszej Prowincja Krąg Przyjaciół Misji Pijarskich. Krąg ten skupia osoby (z terenu całego kraju), które swoją modlitwą otaczają misje i misjonarzy. W praktyce wygląda to tak:
Osoba, chcąca zaadoptować któregoś z pijarskich misjonarzy (zaadoptować znaczy przede wszystkim otoczyć go swoją codzienną modlitwą), zgłasza się do nas. My przydzielamy takiej osobie konkretnego misjonarza: wysyłamy jego imię, nazwisko, krótką biografię, miejsce pracy, zdjęcie, itp. Od momentu otrzymania naszej informacji nasz nowy Przyjaciel zobowiązany jest do modlitwy w intencji przydzielonego sobie kapłana misjonarza.

W tym momencie do Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich należy prawie 200 osób. Zabrzmi to nieskromnie, ale prawda jest taka, że spośród tej grupy ponad 80 osób zapisało się w parafii, w której teraz pracuję. Na Wieczystej robimy dużo, by temat misji był w parafii obecny i ważny.

Ktoś zapyta: No dobrze, ale co w zamian? Już wyjaśniam… W zamian bardzo wiele. W naszym pijarskim seminarium w Krakowie raz w miesiącu (zawsze w trzeci czwartek miesiąca) odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich Przyjaciół Misji. Dodatkowo klerycy modlą się za naszych przyjaciół modlitwą różańcową i Koronką do Bożego Miłosierdzia. O swojej modlitwie zapewniają także sami misjonarze.

Oprócz tego kimisyjnielka razy w roku Przyjaciele Misji otrzymują od nas bieżące informacje z życia misjonarzy, list któregoś z nich i świąteczne życzenia. To te podstawowe i dające się ująć w słowa ,,korzyści.” O tych duchowych trudno pisać, bo zna je tylko sam Pan Bóg, który – jak wiemy – hojnie błogosławi tym, którzy otwierają swoje serca na bliźnich.

Wszystkim, którzy chcieliby dołączyć do wielkiej Pijarskiej Rodziny Misyjnej przesyłam mojego maila: recki@pijarzy.pl. Trzeba w nim podać następujące informacje: imię i nazwisko, adres, numer kontaktowy, dzień imienin, rok urodzenia. Tyle wystarczy, a resztą zajmiemy się my.  Czekam zatem na nowych Przyjaciół naszego Kręgu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.