Ale to już było…

Łukasz z Krakowa i Łukasz z ok. Zakopanego a także dwaj Mateusze z Niepokalanowa to kolejni uczestnicy Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych, jakie w dniach 23 – 25 marca br. odbyły się w naszym seminarium w Krakowie. Ze względu na Uroczystość Ślubów Zakonnych kleryka Łukasza ilość miejsc dla rekolektantów tym razem musiała zostać ograniczona. Nie przeszkodziło nam to jednak w dobrym przeżywaniu tego czasu.

Od lewej: Łukasz, Łukasz, Mateusz i Mateusz

Indywidualna i wspólnotowa modlitwa, pochylanie się nad Słowem Bożym, ciekawe rozmowy, wspólne dzielenie się tym, czego Pan Bóg dokonuje w naszym życiu to tylko niektóre elementy tego weekendowego czasu skupienia. Nie mogło zabraknąć także naszego udziału w sobotniej Eucharystii, w czasie której kl. Łukasz złożył swoją wieczystą profesję. Wszyscy rekolektanci zgodnie przyznawali, że to właśnie to wydarzenie było najbardziej doniosłym i skłaniającym do refleksji momentem całego ich pobytu u pijarów.

 

Uczestnicy rekolekcji przed wejście do Kurii Prowincjalnej Zakonu Pijarów

Klerykowi Łukaszowi życzymy wierności w wypełnianiu tego, co ślubował, a Łukaszom i Mateuszom hojnych serc i wielkiej otwartości na to, co Pan Bóg dla nich przygotował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.