By wytrwali…

Dziś w całym naszym pijarskim Zakonie przeżywamy kolejny Dzień Modlitw w intencji młodych – będących w formacji początkowej – pijarów. Mamy tu na myśli wszystkich tych, którzy formują się w naszym Zakonie, a którzy nie złożyli jeszcze swoich ślubów wieczystych.

Ten dzień nie jest przypadkowy. Data związana jest z zatonięciem okrętu „La Joola”, płynącego z Ziguinchor do Dakaru w Senegalu. W wypadku, który miał miejsce 26 września 2002 roku, zginęły 1953 osoby, a tylko 64 przeżyły. Wśród ofiar było pięciu młodzieńców, którzy zmierzali do Dakaru, aby rozpocząć przednowicjat w naszym Zakonie: Ernest Diatta, Richard Bassène, Anathole Senghor, Henry Djibuone i André Casimir Djijounouk. Na pamiątkę tamtego tragicznego wydarzenia każdego roku 26 września jest dniem szczególnej modlitwy za młodych pijarów.

Wg danych na wrzesień 2019 r. w naszym Zakonie na całym świecie swoją formację przeżywa 206 aspirantów i przednowicjuszy, 60 nowicjuszy i 275 kleryków, a 50 młodych pijarów złożyło w tym roku profesję uroczystą lub przyjęło święcenia.

To całkiem potężna rzesza dusz. Pozostaje nam tylko modlić się o to, by wytrwali w swoim powołaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.