Ludzie pragną czegoś więcej…

Jeden z naszych Parafian podszedł do mnie niedawno i powiedział, że księża na ambonie potrafią tylko o Jezusie mówić. Tymczasem ludzie nie chcą już o Jezusie słuchać. Ludzie pragną czegoś więcej, ludzie chcą Jezusa zobaczyć.

Hm, mocne… Chyba ten człowiek miał rację… Łatwo jest o Jezusie mówić. Jeszcze łatwiej dać komuś Biblię i powiedzieć: Poczytaj sobie. Tyle tylko, że takich słuchających kiedyś o Jezusie są w Polsce rzesze, ale wielu z nich nie ma już z Jezusem nic wspólnego. Wielu już dawno zaczęło żyć tak, jakby o Jezusie nigdy nie słyszeli.

Trzeba więc chyba rzeczywiście poczynić refleksję i zrobić krok naprzód. Trzeba nie tylko o Jezusie mówić, ale również trzeba – jeszcze bardziej niż dotąd – próbować Go ukazywać. Choćby własnym życiem. Ktoś powiedział, że zawsze trzeba głosić Jezusa – czasami nawet słowami.

Dzielę się z Wami tym, co sam usłyszałem, by przypomnieć, że nie tylko księża mają Jezusa ukazywać. Świeccy też są do tego wezwani. Chyba więc wszyscy powinniśmy zastanowić się nad tym, co powiedział mi niedawno ów Parafianin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.