Modlimy się o święte…

Pierwszy czwartek miesiąca to w Kościele dzień, w którym wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów. Eucharystii i Kapłaństwa. Nie byłoby Eucharystii, gdyby nie było kapłanów, dlatego tak bardzo potrzeba modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów.

Generalnie potrzeba modlitwy o nowe powołania. Kiedyś mówiło się: ,,prosimy o nowe, liczne i święte powołania.” Dziś chyba coraz rzadziej modlimy się o liczne. Mogą nie być liczne, byle były święte. Nie ilość (choć też jest ważna), ale jakość…

Rozeznawaniu powołania służą różne organizowane przez Kościół akcje. Ja sam mam już na koncie organizowanie i prowadzenie wielu turnusów. Każde rekolekcje czy dni skupienia to czas wyjątkowy. A najpiękniejsze momenty to te, w których młodzi ludzie wracają, przyjeżdżają na kolejny turnus. Mam takie doświadczenie z ostatnich tygodniu. Cztery lata temu w Łowiczu prowadziłem Dni Skupienia dla chłopaków. Przyjechali z różnych okolic, m.in. z ok. Lublina. Zostały wspomnienia i zdjęcia. Ale chyba coś jeszcze, bo całkiem niedawno jeden z uczestników tamtych rekolekcji, właśnie z o. Lublina, zaczął studiować w Krakowie. Postanowił odświeżyć stare znajomości i … poprosił mnie o poprowadzenie adwentowych dni skupienia dla grupy, w której działa.

No i w ten właśnie sposób przygotowuję kolejny turnus dla młodych. Jeśli ktoś z młodzieży męskiej chciałby wziąć udział w takim adwentowym skupieniu – zapraszam. Zaczynamy już w piątek 13 grudnia o 19.00. Oczywiście w kościele na Wieczystej.

Mamy też propozycję dla dziewcząt – siostry pijarki przygotowały nawet prezentację, którą znajdziecie na stronie:  http://pijarki.pl/

Byłoby pięknie, gdyby również te rekolekcje spotkały się z Waszym zainteresowaniem. A wszystkich tych, którzy na rekolekcje się nie wybierają i tych, którzy już nie należą do (!!!) młodego pokolenia, proszę o modlitwę w intencji tych, którzy poszukują.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.