Niezwykle wyjątkowy sakrament…

Od wtorkowego wieczoru przeżywamy w naszym Seminarium doroczne rekolekcje wielkopostne. Tym razem nie są one adresowane do maturzystów, którzy dopiero rozeznają swoje powołanie, ale do tych, którzy w naszym Seminarium mieszkają na co dzień – do naszych kleryków.

Tegoroczne rekolekcje głosi o. dr Kazimierz Fryzeł CSsR, redemptorysta z Krakowa, ceniony wykładowca w Szkole dla Spowiedników i autor książek poświęconych m.in. sakramentowi pokuty i pojednania. Nie dziwi więc fakt, że tematem rekolekcji jest właśnie spowiedź. Ojciec Kazimierz nazywa ją często sakramentem odrodzenia.

Nie jest tajemnicą, że katechez i nauk o spowiedzi potrzebują nie tylko ci, którzy spowiadają się rzadko albo nawet wcale. Nauk o spowiedzi potrzebują także ci, którzy spowiadają się często i systematycznie. Właśnie tak jak osoby zakonne. I właśnie dlatego taki temat naszych rekolekcji.

Proszę Was o modlitwę. Westchnijcie za o. Kazimierza i za naszych kleryków. Niech słowa, które trafiają do ich uszu na zawsze zakotwiczą także w ich sercach i niech pomagają im przez całe życie jeszcze lepiej przeżywać ten niezwykle wyjątkowy sakrament.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.