O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś…

Dzień po rozpoczęciu nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii na Wieczystej rozpoczęliśmy także nowy rok formacji liturgicznej. To właśnie dlatego tak licznie na wczorajszej wieczornej Mszy św. zgromadzili się nasi aspiranci, kandydaci, ministranci, lektorzy i ceremoniarze.

Przewodnicząc Eucharystii – już na samym jej początku – wyraziłem wielką radość z faktu, że bardzo wielu z obecnych ministrantów i lektorów rozpoczynało swoją posługę przy ołtarzu w latach, kiedy ja – zaraz po święceniach – posługiwałem w tej parafii. Mogłem przyglądać się wtedy temu, jak stawiali pierwsze kroki w prezbiterium. Wielu z nich to ja zachęciłem do służenia, wielu z nich przygotowywałem też do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii św. Dziś jestem z nich wszystkich bardzo dumny.

To oczywiste, że niewiele udałoby się zrobić w temacie LSO bez aktywnego udziału Rodziców. Ta współpraca zawsze była dla mnie priorytetem. Tak było i tak musi pozostać. Właśnie dlatego w każdy pierwszy czwartek miesiąca organizujemy nie tylko spotkania z chłopcami, ale także odprawy z Rodzicami.

Poniżej moje kazanie z Mszy św. inaugurującej nowy rok formacyjny w LSO.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.