Oczami Jezusa…

,,Oczami Jezusa” to zbiór historii o tym, jak Jezus wędrował wraz z uczniami do Jerozolimy. Książka daje nam wiele szczegółów ich codziennego życia. Podczas podróży Jezus dotyka serc, dusz i myśli wszystkich, z którymi rozmawia. Czyniąc to, objawia swoją Boskość. A czytelnikowi daje wiele okazji do osobistej refleksji.

Książka powstała w oparciu o prywatne objawienia Carvera Alana Amesa z 1996 roku.

Jestem przekonany, że każdy, kto czyta i zgłębia Ewangelię, powinien także przeczytać tę książkę. Nawet, jeśli jest się sceptycznie nastawionym do wszelkiego rodzaju prywatnych objawień. Książka Amesa naprawdę poszerza horyzonty.

O ile w Ewangelii narratorem są czterej Ewangeliści, o tyle tutaj to nie kto inny, ale sam Jezus opowiada o tym, co przez kolejne dni i tygodnie u boku swoich uczniów i napotkanych w drodze do Jerozolimy ludzi przeżywał.

Nie trzeba wierzyć w prywatne objawienia. Warto jednak spróbować od drugiej strony (czyli od strony Jezusa) popatrzeć na dobrze nam znane z Ewangelii wydarzenia. Warto popatrzeć na to wszystko oczami Jezusa. Wiary na pewno nikt z nas przez to nie straci.

Polecam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.