Pan Bóg tak genialnie ten nasz świat urządził…

Pan Bóg tak genialnie ten nasz świat urządził, że wszystko, cokolwiek istnienie, ma jakieś swoje przeznaczenie. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam o przeznaczeniu i roli światła i soli. Światło jest po to, by rozjaśniać ciemności, sól ma nadawać smak i konserwować. I jedno jest pewne: gdyby zabrakło światła – nic go nie zastąpi. Podobnie, jak nic nie zastąpi soli, gdyby tej zabrakło.

A skoro stworzone przez Boga rzeczy mają swoje przeznaczenie, cóż dopiero powiedzieć o człowieku? Każdy z nas ma do wypełnienia jakąś misję, jakieś konkretne zadanie… Czasem wydawać się może komuś, że jest na tym świecie przez przypadek… Że jakoś tak wyszło…

Tymczasem tutaj nie ma przypadków. Panu Bogu nic się z ręki nie wymsknęło. Każdy z nas jest po coś… Nawet ten, który za bardzo celu w swoim życiu nie ma i nie dostrzega sensu swojego istnienia. On też chodzi po tym świecie PO COŚ, bo KAŻDY MA jakieś PRZEZNACZENIE, jakąś MISJĘ do spełnienia.

Może warto w kontekście dzisiejszej Ewangelii postawić sobie pytanie o moje osobiste przeznaczenie i misję? Warto też przypomnieć sobie prawdę o tym, że nikt nigdy przede mną i nikt nigdy po mnie nie zrobi na tym świecie tego, co ja mam do zrobienia. Bo Pan Bóg tak genialnie ten nasz świat urządził, że wszystko, cokolwiek istnienie, ma jakieś swoje przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.