Przyjedź, Mamo, na spotkanie…

Wczoraj w Warszawie zakończył się Pijarski Synod Młodych. Młodzież, która brała w nim udział już rozjechała się do swoich domów. Do stolicy zaczęli teraz zjeżdżać Rodzice naszych kleryków. Dzisiaj bowiem rozpoczyna się kolejne doroczne Spotkanie Rodziców kleryków naszego pijarskiego Seminarium.

Kleryków niewielu, więc i Rodziców wielu nie będzie. Zawsze to jednak okazja do bliższego poznania się, integracji, wspólnych rozmów, trwania przed Panem na modlitwie. Warszawa, Niepokalanów, Łowicz, Płock, Czerwińsk i Rostkowo (miejsce narodzin św. Stanisława Kostki, którego – decyzją polskich biskupów – rok właśnie w polskim Kościele obchodzimy) to miejsca, które w czasie naszego wspólnego spotkania chcemy odwiedzić.

Chcemy też w tych dniach towarzyszyć naszą szczególną modlitwą wszystkim tegorocznym Maturzystom i prosić Pana Boga, aby wielu z nich odważnie odpowiedziało na wezwanie do kapłaństwa i życia zakonnego. Będziemy modlić się także o to, aby takie spotkania, jak to rozpoczęte dzisiaj, mogły się w naszej Prowincji odbywać nieprzerwanie. Ale żeby były Spotkania Rodziców, najpierw muszą być klerycy. I o nowych kleryków będziemy prosić. A Pan Bóg zrobi z tą naszą modlitwą, co zechce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.