,,Rodzi­na Bo­giem sil­na sta­je się siłą człowieka i siłą całego narodu” – Jan Paweł II

rodzinaDziś Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Szczególna w ciągu roku okazja do tego, by pomodlić się za wszystkie rodziny. W mojej osobistej modlitwie – obok intencji mojej własnej rodziny – jakieś szczególne miejsce zajmują zawsze rodziny rozbite i zagrożone rozbiciem. Znam takich wiele…

Myśląc o rodzinach, myślę również o sprawie powołań. Bo przecież nie jest tajemnicą, że pierwszym seminarium i pierwszym nowicjatem w życiu siostry zakonnej czy kapłana jest właśnie rodzinny dom. Rodzice to pierwsi ojcowie duchowni. To oni uczą modlitwy, prowadzają do kościoła, opowiadają o Bogu, pomagają stawiać pierwsze kroki na drogach wiary.
kalasa
Jakże ubodzy są ci, którzy nigdy tego nie doświadczyli. Których nikt nigdy nie nauczył znaku krzyża i nie pokazał drogi do kościoła. Z myślą między innymi o takich dzieciach, św. Józef Kalasancjusza założył dzieło, które trwa do dziś. Założył Zakon, Wielką Pijarską Rodzinę, która w ponad trzydziestu krajach świata wspomaga lub wręcz zastępuje rodziny tym, którzy potrzebują pomocy i zainteresowania.

Dzień dzisiejszy jest więc dla mnie okazją do szczególnej modlitwy za moje dwie Rodziny. Za Tę, z której wyszedłem – Rodzinę Biologiczną i za Tę, do której na mocy ślubów zakonnych wszedłem – Pijarską Rodzinę Zakonną.

Będę wdzięczny, jeśli do swojej osobistej modlitwy dołączysz dziś także te moje dwie Rodziny. Dziękuję… Odwzajemnię się tym samym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.