Doroczne spotkanie ojców…

Wczoraj wieczorem rozpoczęło się w łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym kolejne doroczne Ogólnopolskie Spotkanie Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Spotkanie potrwa do najbliższej soboty, a przebiegać będzie pod hasłem: Jak formować uczniów Chrystusa?

Wiem, że może mało Was to interesuje, ale…

Warto mieć świadomość, że te nasze doroczne spotkania i ustalenia, które w ich trakcie czynimy, mają ogromny wpływ na formację Waszych przyszłych duszpasterzy. Spotkania te – choć uczestniczą w nich tylko formatorzy, a nie formowani – nie przechodzą bez echa w naszych seminariach. To od tego, czym się tu zajmujemy, czym się dzielimy i co postanawiamy zależy to, jak będą formowani dzisiejsi klerycy. Za kilka lat to oni będą Waszymi duszpasterzami, spowiednikami i kaznodziejami.

Spotkanie Ojców rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz. Po niej bardzo ciekawa konferencja duchowa metropolity.

Pomódlcie się w wolnej chwili za nas, ojców duchownych, abyśmy potrafili usłyszeć to, co Duch Święty w tych dniach chce nam powiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.