Nawała pokus równie jako morska burza dzielnych pływaków wznosi, a słabych zanurza.


W ostatnim wpisie pisałem o tym, że szatan na różne sposoby próbuje nam sprzedać coś, co jest nam zupełnie niepotrzebne, a nawet dla nas szkodliwe. My jednak bardzo często mądrzy jesteśmy dopiero po szkodzie i zanim przyjdzie refleksja i wyrzut sumienia, sięgamy po to, co on nam proponuje.

Biorąc coś od złego, zawsze musimy SPŁACIĆ DŁUG wdzięczności. I nie jest ważne to, że żałujemy wcześniejszego wyboru, że wycofujemy się z tej grzesznej transakcji. Tak czy inaczej dług spłacić trzeba. Dług ten przybiera bardzo różną formę. Czasem jest to po prostu świadomość swojej małości, grzeszności, głupoty. Czasem bezsens i beznadzieja. Czasem zwykła deprecha. Czasem jest to wręcz bunt i chowanie się przed Bogiem (człowiek się wstydzi i uświadamiając sobie swoje ciągłe upadki nie spieszy się z powrotem do Boga). Różne są skutki zadawania się z szatanem.

Nigdy nie przepadałem za T.Love. Ostatnio jednak odkryłem świetną (moim zdaniem) piosenkę. Muniek Staszczyk na jednej ze swoich płyt zamieścił ,,Lucy Phere.” Tekst – dialog szatana z człowiekiem – mówi o tym, w jak przewrotny sposób zły próbuje kusić człowieka, obiecując mu wiele i zwodząc go. Jednak słowa puenty mówią wszystko: ,,Teraz, chłopcze, czas spłacić swój dług. Teraz należysz do mnie, ja cię srodze upodlę. Możesz mówić, że Bóg to twój Wódz. Będziesz taplał się w błocie, kiedy trzeba – pomogę. Ale potem upodlę Cię znów.”

https://www.youtube.com/watch?v=GcSrcN-xP5Y

Szatan nigdy nie daje niczego za darmo. Zawsze domaga się spłacenia długu. Warto o tym pamiętać, gdy znów najdzie nas ochota, by wyciągnąć rękę po kolejny szatański prezent.

One thought on “Nawała pokus równie jako morska burza dzielnych pływaków wznosi, a słabych zanurza.

  • 12 marca 2013 o 9:09 am
    Permalink

    Czy miłość może być zła? Czy bycie szczęśliwym wbrew przykazaniu przy nie czynieniu krzywdy bliźniemu może być złe?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.